Product Details:
| Conveyor Length | 1 m |
| Belt Width | 200 mm |
| Belt Speed | 10 m/min |
| Belt Material | PVC |
| Frame Material | MS Powder Coated |
| Compatible Printer | Batch Coder |
| Working Height | 700 mm |
| Voltage | 230 V |
| Direction | Left To Right |
Product Details:
| Conveyor Length | 1 m |
| Load Capacity | 200 kg |
| Belt Width | 200 mm |
| Belt Speed | 10 m/min |
| Belt Material | PVC |
| Frame Material | MS Powder Coated |
| Compatible Printer | Batch Coder |
| Type of Belt Conveyor | Packing Belt Conveyor |
| Usage/Application | Pharma |
| Color | Blue |
| Surface Treatment | Polished |
Product Details:
| Conveyor Length | 1 m |
| Belt Width | 200 mm |
| Belt Speed | 10 m/min |
| Belt Material | PVC |
| Frame Material | MS Powder Coated |
| Compatible Printer | Batch Coder |
| Working Height | 700 mm |
| Voltage | 230 V |
| Direction | Left To Right |